İLKOKUL

ANTALYA ANADOLU KOLEJİ İlkokulunda öğrencilerimiz “ Her birey parmak izi kadar farklıdır ve özeldir” felsefesiyle yetiştiriliyor. Bu bağlamda öğrencilerimize hem akademik başarı noktasında hem de hayata hazırlama konusunda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.
Öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri ile birlikte MEB’in hazırladığı müfredat doğrultusunda eğitim almaktadırlar. Aynı zamanda İngilizce, Bilişim ve Teknoloji, Beden Eğitimi, Müzik, El Sanatları ve Görsel Sanatlar branş dersleriyle de akademik başarıları desteklenmektedir.
Öğrencilerimiz İngilizce derslerinde dinleyerek, konuşarak hem de yazarak yabancı dil eğitimlerini tamamlıyorlar.  Bilişim ve Teknoloji derslerinde de çağımızın gereği olan bilgisayarı nasıl daha yararlı kullanabiliriz noktasına değinilerek eğitim veriliyor. Öğrencilerimize Beden Eğitimi derslerinde sağlıklı bir yaşam için spor aktiviteleri yaptırılmaktadır. Ayrıca çocuk oyunları öğretilirken de öğrenciler saygı, sıra beklemek ve azimli olmak gibi birçok değeri kazanmaktadırlar. Müzik derslerinde de piyano eşliğinde şarkılar öğreniyorlar. Ayrıca Görsel Sanatlar derslerinde hayallerini çizimle kağıda dökerken, El sanatları derslerinde de yaratıcılıklarını ön plana çıkarıcı etkinlikler oluşturuyorlar.
Öğrencilerimize her öğretim yılının başında hazır bulunuşluk sınavı yaparız. Amacımız bu sınav ile öğrencilerimizin bir önceki yıla ait kazanımlara hangi düzeyde sahip olduklarını ölçmek, eksik oldukları kazanımları tespit edip iyileştirici çalışmalar planlamaktır. Dönem içerisinde 4. Sınıf öğrencilerimizi düzenli olarak takip ederek öğrenme düzeyleri ve öğrenme eksikliklerini belirlemek amacıyla sınavlar yaparız. Deneme sınavlarımızın sonuçlarına göre öğrencilerimizin eksik oldukları kazanımlara göre etüt çalışmaları planlarız. Böylelikle sınavdan hemen sonra öğrencilerimizin konu eksikliklerini tamamlayarak öğretime devam ederiz.
Öğrencilerimize çağın hastalığı sayılan dikkat eksikliğini ortadan kaldırmak ve dikkatlerini toplama sürelerini artırmak için farklı dikkat gelişim uygulanmaktadır. Öğrenciler bu setler ile oyun oynarken ya da etkinlik yaparken beyin jimnastiği yapmış oluyorlar.
Okulumuzun 1. ve 2. sınıf öğrencilerinden akademik başarılarına göre seçilen öğrencilerimizle Zenginleştirilmiş Eğitim Programı (ZEP) uygulanmaktadır. Öğrenciler gerek okul içi gerekse okul dışı etkinliklerle başarılarına başarı katıyorlar.
Okulumuzda 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize  uygulanan Matematik Olimpiyat sınavının sonuçlarına göre olimpiyat sınıfları oluşturuluyor. Sonrasında bu sınıflarda matematik etkinlikleri uygulanıyor.
Öğrencilerimizin ilgi alanlarını geliştirebilmek ve bu konuda doğru yönlendirebilmek için futbol, masa tenisi, tekvando, halk oyunları, piyano, el sanatları, bilişim ve teknoloji, okçuluk, mutfak, satranç, akıl ve zeka oyunları kulüp çalışması yapılmaktadır. Öğrenciler de tercihleri doğrultusunda sosyal kulüplere yönlendirilerek yıl boyunca yaptıkları çalışmalar desteklenmektedir.
Kurumumuzda sevgi ve güven şemsiyesi altında “HER ÇOCUK ÖZELDİR” bilinci ile eğitim yapılmaktadır. Bu bilinç ile bireysel rehberlik hizmetleri rehberlik ilkeleri doğrultusunda “gizlilik, gönüllülük, süreklilik, rehberlik bütün öğrencileri içerir, rehberlik bireyi bütün yönleri ile ele alır ve birey güçlüdür, değerlidir, koşulsuz kabul söz konusudur, bireyi merkez alır ve bireyin ihtiyaçları ön plandadır” biçiminde yürütülür.
Özel ANTALYA ANADOLU KOLEJİ İlkokulunda yapılan tüm çalışmalarımızın en temelinde çocukların sağlıklı, duygusal ve davranışsal gelişimini hedefliyoruz. Biz biliyoruz ki sağlıklı bireyler sağlıklı nesiller oluşturacaktır…